Realizacja programu "POZNAJEMY ZAWODY"

Wizyta najmłodszych mieszkańców w urzędzie

W dniu 30.01.2018 przedszkolaki  z Niepublicznego Przedszkola PUCHATEK w ramach realizacji programu „ Poznajemy zawody” odwiedziły Urząd Miasta i Gminy Goleniów. Mali mieszkańcy zwiedzali urząd i zapoznali się z pracą urzędu. Odwiedzili Urząd Stanu cywilnego , kierownik Urzędu Stanu Cywilnego zaprezentowała salę ślubów, opowiedziała o uroczystościach jakie się w niej odbywają. Na sali obrad dzieci z pomocą Wydziału Teleinformatyki wcieliły się w rolę radnych. Próbowały swoich sił w publicznych wystąpieniach oraz głosowaniu z wykorzystaniem systemu do liczenia głosów. W czasie wizyty zwiedzały archiwum, a także miały możliwość poznać pracę funkcjonariuszy Straży Miejskiej, obejrzeć monitoring i sygnalizację ich pojazdu, specjalnie dla nich wykonano pamiątkowe zdjęcie z monitoringu. Nie zabrakło wizyty w gabinecie burmistrza, gdzie dzieci miały możliwość bliżej poznać burmistrza i jego pracę. W gabinecie czekał na przedszkolaków poczęstunek i upominki od burmistrza. Na koniec wycieczki dzieci odwiedziły Centrum Informacji Turystycznej mieszczące się w zabytkowej Bramie Wolińskiej.

Dziękujemy za sympatyczną wizytę!